Den otevřených dveří / Zápis / Brigádka

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

středa 8. května 2019

8.00 – 16.00 h

Přijďte kdykoli, pobuďte, poptejte se, spočněte.

 

Srdečně zveme všechny příznivce a nadšence, zájemce i zvědavce, na den otevřených dveří do Lesního klubu Zvonek. V případě zájmu volně přejdeme k zápisu a pro prácechtivé se vždy nějaká práce najde. Něco zasadíme, něco pospravíme, kdesico poklidíme.

Sraz na Polní ulici v Raduni ve středu 8. května 2019 od 8.00h ranní na zahradě školky s jurtou, kterou z cesty nepřehlédnete.

Přijďte ochutnat klasický den v lesní školce, ranní kruh, pobyt v lese, společný oběd i odpolední pohádku. Uvaříme na ohni pro všechny kotlík něčeho mňamózního k obědu, zakousneme domácí kváskový chléb, na odpolední sváču máme přislíbenou domácí buchetku. To všechno v přírodě, za každého počasí.

A nezapomeňte s sebou vzít děti! 🙂

 

 Pro zájemce o prožití klasického školkového dne:

Časový harmonogram

8.00 – 8.45 – setkání na zahradě Zvonku

8.45 – ranní, uvítací kruh

9.00 – odchod do lesa, kde bude dopolední svačinka a hlavní program dne

12.00 – návrat do jurty na oběd

12.00 – 13.00 oběd

13.00 – 14.00 odpočinek po obědě s pohádkou či příběhem

Děti, které potřebují spát se mohou vyspat v ložničce jurty. Ostatní děti se věnují klidným aktivitám, které zajistí odpočinek.

14.00 – 15.00 hry na zahradě

15.00 – odpolední svačina

15.30 – 16.00 společný úklid jurty a zahrady

Co si vzít s sebou:

  • turistický baťůžek, ve kterém si dítě/rodič do školky přinese dopolední svačinu, pití
  • ešus (misku) a lžíci k servírování obědu (můžete nechat v jurtě před odchodem do lesa)
  • pokud budete mít náhradní oblečení, můžete je ráno odložit v jurtě. Vycházejte z počasí a potřeb dítěte/rodiče. Běžně se děti vždy po návratu z lesa převlékají, aby se zamezilo přisátí klíšťat, které mohou být v oblečení (tento den je tato možnost volitelně v režii rodičů). Pro odpolední spánek zapůjčíme peřinky, spacáky, jen vezměte pro děti převlečení na spaní.
  • Podle aktuálního počasí vybavte se/děti nepromokavým oblečením a dobrou obuví. Do lesa půjdeme za každého počasí. U nás máme heslo – není špatného počasí, jen špatného oblečení.

Co nechme raději doma:

To, co byste si do lesa nevzali ani sami: cennosti, prstýnky, náramky, náhrdelníky apod., které by mohly způsobit slzičky při ztrátě nebo nepříjemnosti při průchodem lesa (např. zachycení o větvičku).

 

Pro zájemce o přiložení ruky k dílu

Časový harmonogram: od nevidim do nevidim.

Náplň: klidně přijďte s plným nasazením, sváču, oběd, pitný režim zajistíme, úsměvem a díky se Vám odměníme.

 

Parkování

Pro tento den bude parkoviště uvnitř školky mimo provoz, aby nedošlo k nehodě. Zaparkujte své vozy prosím v jiných místech obce Raduň a do školky si udělejte ranní procházku. Pro parkování využijte vhodná místa k parkování (ideálně veřejné parkoviště u splavu za základní školou, vzdálenost od lesní školky cca 10 min chůze) tak, aby nedošlo k nepříjemnostem (jakémukoli omezení dopravy, vjezdu, výjezdu z domů apod.). Děkujeme.

Zdroj: www.mapy.cz

Komentáře jsou vypnuty.