Fotogalerie „Budování zázemí“

nadace

Před vybudováním hygienicko-technického zázemí měly děti docházející do dětského klubu Zvonek jen provizorní přístřešek. Proto bylo naším cílem, stihnout dokončit tuto dřevostavbu do přicházející zimy.

Toto se nám podařilo především díky přispění Nadace ČEZ, jenž nám poskytla ze svého grantu příspěvek na částečnou úhradu dřeva a dalšího stavebního materiálu.

Tento příspěvek nám příznivci vysportovali v rámci mobilní aplikace Nadace ČEZ EPP – Pomáhej pohybem (www.pomahejpohybem.cz) , a to dokonce tak rychle, že něktěří z rodičů, ač připraveni se zúčastnit, nestačili ani vyběhnout.

Dokončení zázemí nám výrazně zvýšilo pohodlí pro děti. Šatna i sociální zázemí je nyní uzavřeno a zaizolováno. Základní dřevní konstrukce byla navíc obložena balíky slámy, což zvýšilo jak tepelnou izolaci tak estetickou stránku objektu. Toto obkládání konstrukce jsme prováděli s rodiči a staršími sourozenci školkových dětí při dvou společných víkendových akcích. Dále jsme využili návrhu projektanta přírodního stavitelství a rozšířili střechu dřevostavby o zastřešenou terasu, která je nesena dubovými kůly. Vznikl tak další chráněný prostor (proti větru a dešti) v blízkosti jurty. Tato část nám v zimě slouží k sekání a uložení dřeva a v létě bude sloužit ke hře dětí venku – zajistí stín nebo ochrání před deštěm.

Tímto děkujeme Nadaci ČEZ za finanční pomoc a všem rodičům a přátelům za pomoc s rekonstrukcí.

Komentáře jsou vypnuty.