Průvodci

Karolína Pracná – průvodce-koordinátor

Ostřílená maminka tří dětí má ještě spoustu energie a lásky na ty ostatní. Žije s rodinou na farmě se spoustou zvířát, permakulturní zahradou, v domácnosti bez chemie.

Karolína má s předškolním vzděláváním spoustu zkušeností, prošla praxí v Montessori školce, jejíž součástí byla i lesní školka, pracovala v českoanglické soukromé i státní školce, má za sebou Montessori akreditovaný diplomový kurz zaměřený na předškolní děti a má praxi s prací s dětmi se speciálními potřebami.

„Já jen prostě ráda pracuji s dětmi, vždyť průvodci si jsme všichni navzájem. A příroda? To je moje vášeň a velký učitel, jehož rady s pokorou a vděčností přijímám.“

Hana Kubesová – průvodce

„Jsem Hana Kubesová a ve školce pracuji od října 2019. Zásadním vlivem v dětství byla má účast v turistickém oddíle mládeže. Věřím, že jsem si krom tábornických dovedností, vzala do života také utváření přirozených přátelských vztahů, jednání na rovinu a nacházení vlastní cesty.
Jako vystudovaná knihovnice jsem se uchytila v Národní technické knihovně a poté v Knihovně města Ostravy. V ostravské knihovně jsem rok působila v oddělení pro děti a mládež, což obnášelo i realizování tematických besed, tvůrčích dílen a různých představení.
Mám dvě děti. Šestiletou dceru a tříletého syna.

Velmi mě zajímají možné cesty ke spokojenému člověku a k přirozenému rozvoji jeho potenciálu. Absolvovala jsem semináře intuitivní pedagogiky s D. Schwarzem, P. Živým a T. Pedrolim.
Ráda propojuji, co propojit se dá. Stejně jako přírodu miluji i kulturu. Podílím se na pořádání různých společenských či kulturních akcí. Zásadní je pro mě setkání s člověkem tváří v tvář. Zkoumání emocí a neustálé hledání toho pocitu: „Tak takhle je to dobře!“. Pro jeho nalezení je občas třeba vystoupit z pohodlíčka a bezpečí vyhřátých pokojíčků.“

Jaroslav Fabo – průvodce

„Jmenuji se Jaroslav Fabo, letos (2019) dosáhnu 30ti let, momentálně žijící v Opavě. Sebe popisujícího jako rádce, přerostlé dítě, bytost, která příkladně v sebe samotném vidí tento svět. Ve volných chvílích kreslím, vařím, sportuji : jsem asistentem fotbalového trenéra u starších žáků, oddíl Slavia Opava, miluji poznávat nepoznané.

Než se má cesta spojila s Lesní školkou Zvonek, strávil jsem 3 roky v NP Šumava, kde jsem se staral o výsadbu stromů, revitalizaci lesa.

Jelikož si uvědomuji sílu okamžiku, sám život mi do cesty seslal práci v lesní školce. Práci, ve které jsou děti ztělesnění andělé, milující, žijící v přítomném okamžiku – a já mohu být ten, který svou přítomností ukočíruje jejich nesoulad – kamarádsky navede, jak je možné v této krásné realitě tvořit.

Pro mě je sám život velkým učitelem, maximálně mu důvěřuji – daleko důležitější, než kvalifikace, má pro mě váhu, jak člověk působí na okolí, co zde tvoří a jakou energii do činnosti vkládá.“

Komentáře jsou vypnuty.