Průvodci

Karolína Pracná – koordinátor

Ostřílená maminka tří dětí má ještě spoustu energie a lásky na ty ostatní. Žije s rodinou na farmě se spoustou zvířát, permakulturní zahradou, v domácnosti bez chemie.

Karolína má s předškolním vzděláváním spoustu zkušeností, prošla praxí v Montessori školce, jejíž součástí byla i lesní školka, pracovala v českoanglické soukromé i státní školce, má za sebou Montessori akreditovaný diplomový kurz zaměřený na předškolní děti a má praxi s prací s dětmi se speciálními potřebami.

Petra Raabová – průvodce

„Narodila jsem se ve znamení Střelce, což má určitě vliv na mou lásku k dobrodružství a zdolávání výzev. Největší životní výzvou jsou nepochybně mí dva rošťáci, díky nimž jsem pochopila, že život je neuvěřitelná jízda a máme se radovat i z maličkostí.

Vystudovala jsem Filozofickou fakultu Ostravské univerzity, obor Český jazyk a literatura, ale dala jsem přednost lidem před vědou. S dětmi jsem trávila čas jako jedna z vedoucích na letních táborech (tyto tábory byly určeny pro dívky z dětských domovů) a v době studia jsem se aktivně zapojovala do protidrogového programu v našem kraji.

Ve svém profesním životě jsem si vyzkoušela práci v restauraci (výborná brigáda ke studiu), několikaleté moderování v rádiích (pro ty zvědavé Hitradio Orion a Rádio Čas), zvládla jsem také komplikované vztahy v ženském kolektivu v mezinárodní firmě (to byla opravdu výzva), ale hrdá jsem hlavně na svou učitelskou zkušenost na střední škole.

Celý můj dosavadní život provázela hudba (sbor, hra na hudební nástroje a 20 let působení v hudebních kapelách) a věřím, že bude naším společníkem i ve Zvonku.“

Kamil Glabazňa – průvodce

Kamila mnozí znají jako trenéra ledního hokeje a o něco dříve ještě jako hokejového útočníka. Nejen z trénování, ale i z osobního života má mnoho zkušeností s dětmi – má rovnou tři.

Za dobu svého mnohaletého působení jako trenér vedl děti od 4 až do 18 let. V rámci svého trenérského zaměření jezdil s dětmi na různá sportovní soustředění či tábory. Byl součástí projektu podporovaného městem Opava, při kterém se dětem z mateřských škol věnovali na zimním stadionu profesionální trenéři.

Ve Štěpánkovicích, svém současném bydlišti, má pod vedením kroužek inline bruslení.

„Jak na to tak hledím, vlastně se celý život pohybuju kolem dětí“, podotkl s úsměvem Kamil.

Komentáře jsou vypnuty.