Klub Zvoneček

Klub Zvoneček je stvořen pro setkávání rodičů a dětí do 3 let věku, jako pohodové místo pro společná posezení a pohrání a popovídání a sdílení. Využívá prostor Lesního klubu Zvonek – jurty i rozlehlé zahrady.

Setkávání rodičů s dětmi děje každé pondělí v době od 9:30 do 11:30.

Že se k nám chystáte nám dejte vědět na zvonek.klub@gmail.com

Při pravidelné docházce budete přizvání do soukromé komunikační skupiny na fejsbuku 😉

Docházka do Zvonečku je zpoplatněna 50 Kč/dítě.

Oblečení prosím přizpůsobte danému počasí, popřípadě vezměte s sebou i převlečení a přezůvky do jurty.

Klub Zvoneček povede něžně a láskyplně Martina Kolaříková:

Martina Kolaříková

„Jmenuji se Martina Kolaříková. Mezi dětmi trávím čas od školních let. Pocházím z vesnice a bývalo vcelku běžné zazvonit u sousedů a půjčit si do kočárku miminko či batole.

Později jsem se starala o mladší děti ve skautu. Přišlo mi naprosto samozřejmé zvolit jako střední školu „Pajdák“. Ovšem rodina byla jiného názoru, takže jsem nakonec vystudovala Cestovní ruch na Hotelové škole. Ale s dětmi jsem trávila čas pořád. Na vesnici, v rodině, skautu a také jako dobrovolník v kojeneckém ústavu.

Po maturitě jsem konečně začala studovat na OU Pedagogickou fakultu (hudební výchovu a češtinu). Paradoxně jsem zjistila, že mě studium od dětí vzdaluje, kdykoli jsem použila naučené vědomosti v praxi. Prostě už mi to s dětmi nefungovalo, jako dříve. Proto jsem po promoci nenastoupila do školy, ale do banky, kde jsem působila jako lektorka. Tam jsem se naučila daleko více, než na VŠ. Nadřízení kladli velký důraz na kreativitu, na časté střídání činností, na originální pojetí školení, hravost, záživnost, pestrost… Tak jsem se dostala k otázce alternativního přístupu ke vzdělávání.

Chtěla jsem toho využít i při vzdělávání dětí. Proto jsem si po čase založila soukromou firmu. S kolegyní jsme založily nejprve dětský koutek s hlídáním dětí a kroužky a v zápětí i MŠ. Pak přišlo první těhotenství a s ním i nový pohled na děti, vzdělávání (či nevzdělávání) a výchovu (či nevýchovu). Při mateřské jsem také hlídala děti kamarádkám a známým, takže mi často doma probíhalo i 10 dětí. Mimo vzdělávání dětí jsem studovala také homeopatii (u MUDr. A. Fesíka), fytofarmaka, psychosomatiku apod. V současné době (2019) jsem krátce po porodu třetího dítěte.“