Průvodci

Karolína Pracná – průvodce-koordinátor

Ostřílená maminka tří dětí má ještě spoustu energie a lásky na ty ostatní. Žije s rodinou na farmě se spoustou zvířát, permakulturní zahradou, v domácnosti bez chemie.

Karolína má s předškolním vzděláváním spoustu zkušeností, prošla praxí v Montessori školce, jejíž součástí byla i lesní školka, pracovala v českoanglické soukromé i státní školce, má za sebou Montessori akreditovaný diplomový kurz zaměřený na předškolní děti a má praxi s prací s dětmi se speciálními potřebami.

„Já jen prostě ráda pracuji s dětmi, vždyť průvodci si jsme všichni navzájem. A příroda? To je moje vášeň a velký učitel, jehož rady s pokorou a vděčností přijímám.“

Kamil Glabazňa – průvodce

Kamila mnozí znají jako trenéra ledního hokeje a o něco dříve ještě jako hokejového útočníka. Nejen z trénování, ale i z osobního života má mnoho zkušeností s dětmi – má rovnou tři.

Za dobu svého mnohaletého působení jako trenér vedl děti od 4 až do 18 let. V rámci svého trenérského zaměření jezdil s dětmi na různá sportovní soustředění či tábory. Byl součástí projektu podporovaného městem Opava, při kterém se dětem z mateřských škol věnovali na zimním stadionu profesionální trenéři.

Ve Štěpánkovicích, svém současném bydlišti, má pod vedením kroužek inline bruslení.

„Jak na to tak hledím, vlastně se celý život pohybuju kolem dětí“, podotkl s úsměvem Kamil.

Jaroslav Fabo – průvodce

„Jmenuji se Jaroslav Fabo, letos (2019) dosáhnu 30ti let, momentálně žijící v Opavě. Sebe popisujícího jako rádce, přerostlé dítě, bytost, která příkladně v sebe samotném vidí tento svět. Ve volných chvílích kreslím, vařím, sportuji : jsem asistentem fotbalového trenéra u starších žáků, oddíl Slavia Opava, miluji poznávat nepoznané.

Než se má cesta spojila s Lesní školkou Zvonek, strávil jsem 3 roky v NP Šumava, kde jsem se staral o výsadbu stromů, revitalizaci lesa.

Jelikož si uvědomuji sílu okamžiku, sám život mi do cesty seslal práci v lesní školce. Práci, ve které jsou děti ztělesnění andělé, milující, žijící v přítomném okamžiku – a já mohu být ten, který svou přítomností ukočíruje jejich nesoulad – kamarádsky navede, jak je možné v této krásné realitě tvořit.

Pro mě je sám život velkým učitelem, maximálně mu důvěřuji – daleko důležitější, než kvalifikace, má pro mě váhu, jak člověk působí na okolí, co zde tvoří a jakou energii do činnosti vkládá.“

Komentáře jsou vypnuty.