Průvodci

Petra Martínková

Petra je plná elánu a dobré nálady. Je nejmladší členkou našeho týmu a u dětí velmi oblíbená pro svou veselou povahu a nasazení, se kterým se jim věnuje.

Petra vystudovala střední pedagogickou školu a nyní studuje vyšší odbornou školu se zaměřením na předškolní pedagogiku.

„Práci s dětmi mám velice ráda. Baví mě s nimi vymýšlet hry a zapojovat do všeho jejich nekonečně bohatou fantazii. Moc ráda s nimi zpívám a hraji na hudební nástroje. Na dětech se mi nejvíce líbí, že jsou vždy veselé a stejně jako já se rády smějí. Mé zájmy jsou fotografování, sport, hudba a výlety do přírody.“

Daniel Tatarin

Dan je mimo jiné učitel bojového umění judo. S dětmi pracuje přes 5 let. Mimo školku vede pohybovou průpravu pro děti od 4 let. Má rád pohyb, sport a přírodu.

„Baví mě pozorovat, jak se děti v přírodě baví, jak si vymýšlejí své vlastní hry, jak se učí novému. Rád jim poradím, když je potřeba a snažím se, aby všichni dohromady vytvářeli přátelský kolektiv. Myslím, že mám pro děti vždy trpělivost a pochopení.“

Ing. Markéta Ducháčová

Markéta má zkušenosti s fungováním lesní školky od roku 2018. Pomáhala se zrodem lesního klubu v původním bydlišti. S dětmi je od mládí jako vedoucí a animátorka letních táborů, a také jako rodinná fotografka.

Je maminkou dvou dětí, má dva pejsky z útulku a zahradu s remízkem, kde se snaží poskytnout úkryt lesní zvěři. Studovala obor chemie a životního prostředí.

„Vždycky jsem chtěla velkou rodinu, a ve školce mám najednou tolik úžasných dětí. Baví mě jejich spontánnost a radost. Povídám si s nimi o přírodě i z pohledu fyziky a chemie. Ráda jim ukazuji práci s nástroji jako je vrtačka či pilka. Ztotožňuji se s respektující výchovou.“

Jana Chodurová

v editaci

Jana je maminkou tří úžasných kluků a jedné malé amazonky. Miluje pohyb, hudbu a má vlídné slovo a pochopení pro všechny děti i dospěláky.

Po absolvování doplňkových studií vychovatelství a speciální pedagogiky při Ostravské Univerzitě, několik let pracovala jako vychovatelka družiny a internátu na ZŠ v Opavě pro děti s vadami řeči a se sluchovým postižením.

„Odjakživa mě baví být v přítomnosti dětí, trávit s nimi čas v přírodě, hrát si a tvořit. Díky nim mám pocit naplnění a inspiruje mne jejich bezprostřednost a přirozený smysl pro bytí TADY A TEĎ. Provázet děti v Lk Zvonek je pro mě veliká čest a radost.“